كد مطلب: 25300
30 فروردین 1395 ساعت 13:31

شوخی‌های ناصر فیض با حافظ در دو كتاب

اشعار طنز و نقیضه‌های ناصر فیض بر غزلیات حضرت حافظ به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ناصر فیض با بیان اینكه با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، كتاب «فیضاً له» برای نمایشگاه كتاب تهران از سوی نشر قاف منتشر و عرضه خواهد شد، اظهار كرد: این كتاب مجموع ۱۰۰ بیت از شعرهای حافظ است كه من با آن ها شوخی كردم و به طنز درآوردم.

وی ادامه داد: این امكان وجود دارد كه مخاطبان این شعرها را در گذشته و در جلسات شعر، نشریات و رسانه‌ها دیده و شنیده باشند؛ چرا كه این كتاب مجموعه اشعاری است كه آن ها را در سال‌های گذشته گفته‌ام. البته در این كتاب علاوه بر آوردن شعرها در كنار هر بیت، توضیحی آورده و اطلاعاتی به مخاطب داده شده است.

این شاعر طنزپرداز، در توضیح دیگر آثار جدیدش اظهار كرد: دیوان «حافیض» نیز از دیگر كارهای جدیدم است كه بعد از نمایشگاه آماده و عرضه خواهد شد. این كتاب نیز رویكردی مانند «فیضاً له» دارد با این تفاوت كه «حافیض»  از ۶۰ غزل كامل تشكیل شده است.

ناصر فیض، شاعر و طنزپرداز مطرح كشورمان، در ۲ خرداد ۱۳۳۸ در قم متولد شده است. وی دارای مدرك كارشناسی زبان و ادبیات فارسی است. نخستین آشنایی او با آثار طنز از طریق مطالعه نوشته‌های عزیز نسین نویسنده اهل تركیه بوده است. فیض نخستین كتاب خود را در سال ۱۳۸۰ با عنوان «ترجمه اشعار و بیوگرافی ۴۰ شاعر ترك» منتشر كرد. «گزیده ادبیات معاصر»، «فیض‌بوك»، «املت‌ دسته‌دار»، «نزدیك ته خیار»، «اگر كمونیسم بیاید» و «نامه‌هایی به تارانتا بابو» از جمله آثار منتشر شده اوست.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: