كد مطلب: 28391
12 آبان 1395 ساعت 15:18

مومنی‌شریف در همایش ملی اربعین مطرح كرد:

راهپیمایی اربعین نویدگر رسیدن به تمدن نوین اسلامی است

رئیس حوزه هنری گفت: راهپیمایی اربعین حسینی نویدگر رسیدن به تمدن نوین اسلامی است؛ تمدنی كه بر اساس تفكر امت واحده و امامت شكل می گیرد و این همان چیزی است كه دشمنان ما تلاش می‌كنند مانع آن شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری در ابتدای همایش ملی اربعین حسینی كه چهارشنبه 12 آبان ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد، برگزاری همایش اربعین را توجه و تبیین حادثه بزرگ با پیام های بزرگی دانست و اظهار كرد: نخستین پیام این كنگره بی نظیر در سراسر تاریخ جهان،  بیداری امت اسلامی است. بیداری اسلامی واقعیتی است غیرقابل انكار. آنانی كه گمان می كنند با سركوب جریانی در فلان نقطه دنیا بیداری اسلامی را از بین بردند و از اذهان جهان اسلام زدودند، اشتباه می كنند.

مومنی با تاكید بر اینكه كنگره اربعین محل قدرت نمایی اسلام و جایگاه پیروان واقعی مكتب اهل بیت(ع) و شیعه در جهان امروز است، عنوان كرد: در طول تاریخ این عظمت و  شكوه و قدرت برای شیعه سابقه نداشته است.

وی راهپیمایی اربعین حسینی را نویدگر رسیدن به تمدن نوین اسلامی دانست و گفت: تمدنی كه بر اساس تفكر امت واحده و امامت شكل می‌گیرد و این همان چیزی است كه دشمنان ما تلاش می‌كنند مانع آن شوند. وهابیت برای همین به وجود آمد تا مانع ارسال پیام واقعی اسلام به جهانیان شود و امروز می بینید كه خودشان تلاش می‌كنند از مسلمانی‌شان دفاع كنند.

رئیس حوزه هنری همچنین گفت: در روزگاری هستیم كه سرعت تحولات بسیار زیاد است و در چنین شرایطی باید به موقع به حوادث پاسخ دهیم و پیش بینی از آینده داشته باشیم. به همین جهت لازم است ابعاد و پیام‌های این كنگره عظیم تبیین شود تا خدای ناكرده بدخواهان و دشمنان اسلام جهت آن را منحرف نكنند.

در دومین همایش ملی اربعین حسینی شخصیت‌هایی همچون آیت الله سید محمدمهدی میرباقری، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام علیرضا پناهیان سخنرانی می‌كنند.

همچنین پیام تصویری آیت الله مصباح یزدی نیز در این همایش برای حضار پخش می‌شود.

از دیگر بخش های دومین همایش ملی اربعین، رونمایی از كتاب این همایش است. این اثر حاوی تازه‌ترین مقالات اندیشمندان دینی و مذهبی و اساتید دانشگاهی در باب راهپیمایی اربعین حسینی و تاثیر آن در امت‌ها است.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: