كد مطلب: 28630
2 آذر 1395 ساعت 12:05

پیام تسلیت مومنی‌شریف به مناسبت درگذشت سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی

فقدان سرمایه معنوی و دردانه مدح و منقبت

محسن مومنی شریف در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی، این مداح پیش‌كسوت اهل بیت(ع) را سرمایه معنوی و دردانه مدح و منقبت توصیف كرد و فقدان او را به خیل عاشقان و شیفتگان فرهنگ اصیل عاشورایی و خانواده گرامی‌اش تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری در پی درگذشت سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی مداح پیش‌كسوت اهل بیت (ع)، پیام تسلیتی صادر كرد كه به شرح زیر است:

«عاقبت روح بی‌تاب و جان مشتاق استاد سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی، آن نغمه‌گر نوحه‌نواهای جانبخش و روح‌نواز هم به دیدار دوست شتافت و خیل عاشقان و شیفتگان فرهنگ اصیل عاشورایی و دوستداران و علاقه‌مندان آن پیرغلام حسینی را در غم و اندوه نشاند.
او كه عمر پر از معنویت خود را در راه آینه‌داری حقیقت و روایت حقانیت خاندان عصمت و طهارت(ع) سپری كرد، در قالب نواهایی دلنشین، معانی بلندی آفرید كه در ذهن و زبان مردم جاودانه خواهد بود.
آثار و ثمرات هنر باورمندانه و اراده عاشقانه او در دفاع از حریم ولایت و ترویج شعائر دینی بر كسی پوشیده نیست و ان‌شاءالله اسوه‌هایی كه نام نورانی آن ها بر پیشانی مدیحه‌ها و مرثیه‌های ماندگار این هنرمند متعهد می‌درخشند، دستگیر و شفیع او در سرای باقی باشند.
حوزه هنری انقلاب اسلامی، فقدان این سرمایه معنوی و دردانه عرصه مدح و منقبت را محضر بیت شریف آن مرحوم، مردم انقلابی و متدین دارالارشاد اردبیل و همه ارادتمندان و دلباختگان اهل‌بیت علیهم‌السلام تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال در این لحظه‌های آكنده از شمیم ارادت به ساحت سرور و سالار آزادگان عالم، برای این هنرمند آیینی آرزوی رحمت، مغفرت و علو درجات دارد.
محسن مؤمنی شریف 
رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی»

استاد سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی از مداحان و ذاكران مشهور اهل‌بیت(ع) در عالم تشیع بود كه در سن 80سالگی و بر اثر كهولت سن دار فانی را وداع گفت تا شهر دارالارشاد اردبیل داغدار این مداح عالی‌قدر عالم تشیع باشد.

استاد سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی در سال 1315 شمسی در شهر اردبیل دیده به جهان گشود. وی فرزند دیگر شیخ عبدالكریم مؤذن‌زادهٔ اردبیلی نخستین مؤذن رادیوی ایران و برادر رحیم مؤذن‌زادهٔ اردبیلی از مؤذنان معروف ایران است. این مداح پیش كسوت علاوه بر زبان تركی آذربایجانی، به زبان فارسی و عربی نیز تسلط داشته و به نوحه‌سرایی در این زبان ها نیز معروف بود.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: