كد مطلب: 28636
2 آذر 1395 ساعت 12:23

با حضور دكتر عبدالحمید ضیایی، ابراهیم اسماعیلی و وحید موسائیان

شانزدهمین محفل اتفاق ترانه برگزار می‌شود

شانزدهمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» روز شنبه ششم آذر‌ماه ساعت 17 در تماشاخانه مهر حوزه هنری با سخنرانی عبدالحمید ضیایی، ابراهیم اسماعیلی و معرفی كتاب توسط وحید موسائیان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در جدیدترین برنامه «اتفاق ترانه» ابراهیم اسماعیلی اراضی شاعر و ترانه‌سرا طبق روال هفته‌های پیشین این جلسات به بحث پیرامون «تفاوت‌های شعر و ترانه» می‌پردازد. اسماعیلی در جلسات «اتفاق ترانه» ‌به صورت تخصصی به قالب ترانه پرداخته و در هر جلسه با ذكر دلایل ماندگاری یك اثر موفق در عرصه موسیقی و دعوت از ترانه‌سرایان مطرح كشور، توجه مخاطبان بسیاری را به این قسمت از برنامه جلب كرده است.
 
از دیگر بخش‌های این برنامه سخنرانی دكتر عبدالحمید ضیایی شاعر، نویسنده و پژوهشگر در باب «فلسفه زیباشناسی شعر» و بیان اندیشه بزرگان این عرصه است كه از قسمت های مهم برنامه به‌شمار می آید و با استقبال خوب مخاطبان مواجه می شود.
 
به گفته خیلی از شاعران و ترانه‌سرایان شركت‌كننده در این برنامه، در كمتر جلسه شعری می‌توانند مواجهه این‌چنینی با مقوله شعر و ترانه را تجربه كنند و از این حیث برنامه «اتفاق ترانه» در میان جلسات ادبی به معنای واقعی یك «اتفاق ادبی» مهم به شمار می‌آید.
 
در ادامه بخش پایانی برنامه «اتفاق ترانه» هم اختصاص دارد به معرفی كتاب برای حاضرین جلسه كه در هر برنامه یكی از هنرمندان مطرح كشور به معرفی آخرین مطالعات خودش به مخاطبان خواهد پرداخت و در این برنامه آقای «وحید موسائیان» از كارگردانان برجسته سینما میهمان شانزدهمین محفل اتفاق ترانه خواهد بود.
 
وحید موسائیان متولد اول فروردین ۱۳۴۸شهر خرم آباد، كارگردان ایرانی فیلم‌های كوتاه سینمایی و مستند است. وی تاكنون ساخت فیلم‌هایی سینمایی نظیر «فرزند چهارم»، «گلچهره»، «سرزمین گمشده»، «گوشواره»، «خانه روشن»، «تنهایی باد»، «آرزوهای زمین» و «خاموشی دریا» را بر‌عهده داشته است. موسائیان از اعضای آكادمی فیلم آسیا پاسیفیك بوده و توانسته جوایز متعددی از جشنواره‌های ایرانی و خارجی كسب كند. از مهم ترین جوایز او می توان به جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره مسكو (2002)، جایزه مردمی پنجمین جشنواره بالی (اندونزی 2007)، جایزه كلیسای جهانی در پنجاه و دومین جشنواره مانهایم- هایدبرگ( آلمان 2003 )، جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه از جشنواره دوبرونیك (كرواسی 2004 ) اشاره كرد. وی دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند اولین جشنواره سینمای مستند حقیقت (ایران 1386) از آن خود كرد و همچنین نامزد بهترین فیلم مستند آسیا- پاسیفك (استرالیا 2007) شد.
 
گفتنی‌ است محفل شعر و ترانه «اتفاق ترانه» شنبه‌های اول هر ماه ساعت 17 در سالن مهر حوزه هنری برگزار می‌شود كه اجرای آن به‌عهده علیرضا بدیع شاعر و ترانه‌سرای معاصر است.
 
شانزدهمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» به همت مركز موسیقی و مركز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه ششم آذرماه ساعت 17 در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان به ادبیات آزاد است.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: