كد مطلب: 29266
14 دی 1395 ساعت 12:37

اولیا‌زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

رویكرد جشنواره نسبت به سال قبل بهتر بود/ 270 اثر داوری شد

داور بخش عكس نهمین جشنواره طنز سوره گفت: از بین 270 اثر رسیده در بخش عكس، 30 اثر برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شد و هم‌زمان با برگزاری این جشنواره، آثار انتخاب شده در حوزه هنری برای عموم علاقه‌مندان به نمایش درمی‌آید.

رسول اولیا‌زاده، عكاس پیش‌كسوت و داور بخش عكس نهمین جشنواره طنز سوره، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با بیان اینكه بخش عكس طنز برای دومین سال متوالی در جشنواره طنز سوره حضور دارد، اظهار كرد: آثار رسیده به بخش عكس جشنواره طنز سوره امسال نسبت به سال گذشته خیلی بهتر بود. وقتی یك سال جشنواره‌ای برگزار می‌شود شركت كننده‌ها با سیاست‌های برگزار كننده‌ها انس بیشتری می گیرند و در دوره‌های بعدی آثار مرتبط تر ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: البته عكاسانی هستند كه برایشان موضوع جشنواره اهمیتی ندارد و هر جشنواره‌ای با هر موضوعی كه باشد، یك سری عكس مشخص از خود را می‌فرستند. برخی هم حرفه‌ای‌های شركت كننده در جشنواره هستند كه جشنواره‌های مختلف را بررسی و آرشیو عكس‌هایشان را خانه تكانی می‌كنند و عكس‌های مرتبط را به جشنواره می‌فرستند.

مدیر خانه عكاسان جوان گفت: با توجه به بخش ویژه اقتصاد مقاومتی در نهمین جشنواره طنز سوره، خیلی‌ها ناچار شده بودند كه عكس تولید كنند و به سراغ این كار رفتند و به همین دلیل نیز آثار تازه و خلاقانه‌ای به دبیرخانه این دوره از رسید. معتقدم رویكرد جشنواره نسبت به سال قبل بهتر بود و با توجه به همین رویكرد نیز، عكس‌های بهتری را شاهد بودیم.

این عكاس پیش‌كسوت خاطرنشان كرد: برخی از آثار ارسال شده به جشنواره هم از طراحی صحنه و كارگردانی استفاده كرده بودند. اغلب این آثار نیز از كیفیت قابل قبولی برخوردار بودند. در سال‌های اخیر، بسیاری از عكاسان جوان از این شیوه برای ثبت تصاویر با كیفیت و با موضوع خاص استفاده می‌كنند و آثارشان نیز استانداردها و معیارهای جهانی را دارد.

اولیازاده با بیان اینكه در بخش عكس نهمین دوره جشنواره طنز سوره، 270 اثر داوری شد، عنوان كرد: از بین آثار رسیده در بخش عكس، 30 اثر برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شد و هم‌زمان با برگزاری این جشنواره، آثار انتخاب شده در حوزه هنری برای عموم علاقه‌مندان به نمایش درمی‌آید.

گفتنی‌ است نهمین جشنواره طنز سوره با هدف كشف، جذب و پرورش استعدادهای جوان و ترویج و معرفی طنز فاخر در بخش‌های نثر، نظم، داستان كوتاه، مقالات پژوهشی، عكس، كاریكاتور و استندآپ كمدی (مكتوب یا تصویری) و با موضوع آزاد، 25 و 26 دی‌ماه 95 برگزار می‌شود.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: