كد مطلب: 29288
14 دی 1395 ساعت 12:42

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس:

كنترل اكران فیلم‌ها در سینماهای حوزه هنری وظیفه خطیر این نهاد است

حجت‌الاسلام سالك از اینكه حوزه هنری با ملاك‌های ارزشی، فیلم‌هایی در جهت تحكیم نظام خانواده را در سینماها به نمایش می‌گذارد، تقدیر و تشكر كرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت الاسلام و المسلمین احمد سالك عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگویی بیان كرد: اینكه حوزه هنری با ملاك‌های ارزشی فیلم‌هایی در جهت تحكیم نظام خانواده را در سینماها به نمایش می گذارد جای بسی تقدیر و تشكر دارد؛ ما توقعی هم جز این میزان دقت عمل از حوزه هنری نداریم.
 
وی تصریح كرد: اگر روزی حوزه هنری فیلم های مسئله دار و هنجارشكن را در سینماها به نمایش دربیاورد این خلاف منویات و سیاست های رهبری است و باید پاسخ‌گو باشد.
 
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس با تاكید بر اینكه  كنترل در اكران و پخش فیلم در سینماهای حوزه هنری وظیفه خطیر مسئولین این سازمان است، افزود: شكی نیست انتخاب درست فیلم ها به اطمینان خاطر و آرامش خانواده ها كمك می كند و فیلم های فاقد ارزش به گسترش فساد در جامعه دامن می زند.
 
 وی همچنین در بخش دیگری از صحبت خود توضیح داد: همان طوری كه می دانیم برای اینكه فیلمی در سینماها به اكران عمومی دربیاید از سه شورا عبور می‌كند. در واقع فیلم ها از سه مرحله می گذرند تا بتواند امكان نمایش پیدا كنند.
 
وی ادامه داد: شورای اول از مجموعه افرادی تشكیل می شود كه در وزارت ارشاد بعد از تایید فیلم‌نامه مجوز تولید فیلم را صادر می كنند. گروه دوم شامل كسانی می شود كه بعد از ساخته شدن فیلم را تعقیب كرده و بر چگونگی ساخته شدن فیلم كنترل نظارتی دارند كه به عقیده من این بخش شورا در وزارت ارشاد در انجام مسئولیت خود ضعیف عمل می كنند؛ چراكه مشاهده شده فیلم‌نامه ای كه مجوز ساخت دریافت می كند نسبت به  فیلمی كه ساخته شده متفاوت است كه در این مورد دقت نظر بیشتری باید صورت بگیرد.
 
حجت الاسلام سالك ادامه داد: اما مرحله مهم دیگر سینماداران كشور هستند كه انتخاب می كنند چه فیلمی را در سینماهایشان به نمایش دربیاورند و تشخیص می‌دهند فیلم هایی با سلائق مخاطب در چه سینمایی به نمایش دربیاید. بدیهی است حوزه هنری با توجه به مسئولیتی كه بر عهده دارد تشخیص می دهد چه فیلمی را در سینماهای زیرمجموعه اش نمایش دهد.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: