كد مطلب: 29315
15 دی 1395 ساعت 12:20

اسامی داوران بخش مسابقه مستند هفتمین جشنواره فیلم عمار اعلام شد

دبیرخانه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار داوران بخش‌های مختلف مسابقه مستند خود را معرفی كرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دبیرخانه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار داوران بخش های مختلف مسابقه مستند خود در حوزه های «اقتصاد مقاومتی و سبك زندگی»، «بیداری اسلامی، وحدت و مدافعان حرم»، «تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و فتنه ۸۸»، «جنگ نرم»، «نقد درون گفتمانی» و  «ملت قهرمان» را معرفی كرد.
 
اسامی و رزومه این داوران به شرح زیر است:
 
اقتصاد مقاومتی و سبك زندگی
 
سلیم غفوری
 
سید سلیم غفوری، متولد ۱۳۵۲ رشت، از سال ۹۱ مدیر شبكه مستند است. وی كه دانش آموخته مهندسی كامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی است، مدیریت اجرایی مركز فرهنگی میثاق دبیری اتحادیه بین المللی امت واحده و عضویت در شورای مستند مركز مستند سوره حوزه هنری را در كارنامه اجرایی خود دارد.
 
سیدسلیم غفوری در كسوت كارگردان آثاری از جمله  عراق سرزمین جنگ ها، آخرین فرزندان سومالی، كشمیر بهشت فراموش شده را تولید كرده و آثار نسیم حیات، جنگ پنهان، پارسیان زنگبار، آسیایی‌ها به غزه می روند، كاروان آزادی، مرزبانان، قیام صحرا، اسرار زندان ابوسلیم، نیمه‌ خاموش، خواب‌های سیاه و …از جمله تولیدات او در عرصه تهیه كنندگی بوده است.
 
از دیگر فعالیت های وی فعالیت جذب، آموزش و سازمان‌دهی جوانان مستعد در راستای تشكیل گروه‌های متعدد مستندساز، برنامه‌ریزی و مدیریت كاروان آسیایی شكست حصر غزه، برنامه‌ریزی و مدیریت كاروان زائران صلح سوریه با حضور هنرمندان كشورمان در سوریه، برنامه‌ریزی، هماهنگی و اعزام گروه های مختلف مستندساز به نقاط بحرانی منطقه و جهان اسلام، است.
 
سردار نقدی
 
سردار محمدرضا نقدی متولد۱۳۴۰، تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. از سمت های پیشین او می‌توان به ریاست سازمان بسیج مستضعفین، ریاست سازمان حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و ریاست ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اشاره كرد. وی همچنین از سال ۷۹ تا ۸۸ به مدت ۹ سال معاونت آماد و پشتیبانی ستاد كل نیروهای مسلح را برعهده داشت.
 
محمدرضا نقدی در خرداد ۱۳۵۸ به جهاد سازندگی پیوست. چندی بعد به صورت بسیجی و داوطلبانه وارد سپاه شد و مسئولیت فرهنگی سپاه گیلان را بر عهده گرفت. وی از بنیان‌گذاران قرارگاه حمزه سید الشهداء (ع) در شمال غرب كشور بود و پس از تصویب و شكل‌گیری این قرارگاه به سمت معاونت اطلاعات آن منصوب شد. نقدی در اواسط سال ۶۵ به جنوب اعزام و در قسمت اطلاعات عملیات مشغول به كار شد. در اسفند ۶۵ به فرماندهی لشكر بدر منصوب شد. وی با پایان جنگ پس از گذراندن دوره فرماندهی و ستاد به فرماندهی دانشكده امام علی(ع) سپاه منصوب و این دانشكده را تأسیس كرد. با شروع جنگ در بوسنی مسئولیت پشتیبانی از مردم بوسنی و هرزگوین، را بر عهده داشت، در راس نیروهای پشتیبانی مردمی به بوسنی هرزگوین اعزام شد و كمتر از یك سال در آنجا بود.
 
میثم صفائیان
 
میثم صفائیان متولد سال ۱۳۵۷در ساوه است. دانشجو كارشناسی ارشد دانشگاه یزد. عضو انجمن اسلامی دانشگاه در دوران دانشجویی. سمینار های مختلفی در مورد هنر متعهد هنر برای هنر انسان طبیعت معماری. به دلیل علاقه به حوزه دانشگاه را رها كرده است و برای مستقل كردن درآمد خود از حوزه مبادرت به تاسیس كارخانه سنگ كوبی كرد. بعد با فروش كارخانه در سبزوار كارخانه گچ راه‌اندازی كرد و با فروش این كارخانه هم ماشین سنگین خریده و كار می كند. در حال حاضر راننده ماشین سنگین است.
 
فریدون عباسی
 
دكتر فریدون عباسی دوانی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی دولت دهم  فرزند محمد حسین متولد سال ۱۳۳۷، اهل دوان شهرستان كازرون است. عباسی پس از اخذ دیپلم ریاضی و فیزیك در رشته فیزیك دانشگاه شیراز پذیرفته شد و با شهید هسته ای دكتر علی محمدی هم‌دوره شد. فریدون عباسی پس از تحصیل در انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرینی داشت و مدارج فیزیك هسته ای را تا مقطع دكترا دنبال كرد. وی به دلیل نقش آفرینی در حوزه كاربرد هسته ای در صنعت و پیشرفت علمی كشور مورد خشم دشمنان خارجی قرار گرفت، و در نهایت اقدام به ترور او كردند اما نقشه شوم‌شان عملی نشد.
 
عباسی از متخصصین لیزری است كه در طرح جداسازی و غنی‌سازی اورانیوم با لیزر نیز شركت داشته‌است. وی ریاست گروه فیزیك در دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران را هم بر عهده دارد. عباسی عضو شورای مركزی انجمن هسته ای ایران است كه مقر آن نیز پژوهشكده كاربرد پرتو سازمان انرژی اتمی است.
 
مرتضی فیروزآبادی
 
مرتضی فیروزآبادی، كارشناس ارشد سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی و رئیس كانون های تفكر ایران (ایتان) است. دبیری جنبش عدالتخواه نیز از دیگر فعالیت وی قبل از این بوده است.
 
بیداری اسلامی، وحدت و مدافعان حرم
 
احمدرضا بیضایی
 
دكتر احمدرضا بیضایی سرپرست مدیریت امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، وی دارای دكتری تخصصی علوم تشریحی دامپزشكی از دانشكده دامپزشكی دانشگاه تهران است و سابقه تدریس در دانشگاه‌های زنجان و تبریز را دارد.
 
وی پیش از این سرپرست مركز تركمنچای و واحد خامنه بوده و برادر «شهید محمودرضا بیضایی» شهید مدافع حرم است.
 
جواد اردكانی
 
جواد اردكانی متولد ۱۳۴۱مشهد و فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی است. وی  فعالیت سینمایی را از سال ۱۳۷۶ با مجموعه تلویزیونی «آقای  كفایت» آغاز كرد. او علاوه بر كارگردانی، به نویسندگی و تدوینگری نیز مشغول است. از جمله فیلم هایی كه او كارگردانی كرده است می توان به چوری (۱۳۷۹)، قناری (۱۳۸۱)، سبیل مردونه (۱۳۸۶)، به كبودی یاس (۱۳۸۷) و شور شیرین (۱۳۸۱) اشاره كرد.
 
شفیع آقامحمدیان
 
شفیع آقامحمدیان متولد ۱۳۳۸ اردبیل، فارغ التحصیل كارگردانی سینما و تئاتر از دانشكده سینما تئاتر دانشگاه هنر است. وی فعالیت هنری را سال ۱۳۶۱ با همكاری در تلویزیون آغاز كرد و بیست فیلم كوتاه خبری و مستند ساخت. آقامحمدیان سال ۱۳۶۷ فعالیتش را در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد و دفتر تولید «بصیر فیلم» را تأسیس كرد. نخستین تجربه سینمایی او كارگردانی فیلم «راننده سفیر» بود و كارگردانی تلفن، چشم عقاب، روی خط مرگ، فرار از جهنم، مروارید سیاه، راننده سفیر را در كارنامه خود دارد.
 
حجت الاسلام غریب رضا
 
حمیدرضا غریب‌رضا متولد ۱۳۵۸ روحانی نسل سومی انقلابی است كه از گروه‌های مسجدی خوزستان برخاسته و در سال ۷۶ راهی مدرسه معصومیه در حوزه علمیه قم شده است. وی دوره مقدمات را تا پایه ۶ در مدرسه علمیه معصومیه گذراند و بعد از پایان تحصیلات مقدمات دوره سطح را در مدرسه آیت‌الله گلپایگانی و مدرسه فیضیه در خدمت اساتیدی چون حجج الاسلام حیدری، نور مفیدی، نائینی و عبدالله النمر سپری كرد.
 
او در بین سال‌های طلبگی با مبانی اسلام ناب و امام خمینی گره‌خورده و در این‌ بین به سراغ یادگرفتن زبان عربی رفته و اولویت تبلیغی و فعالیت خود را در حوزه عربی با محوریت گفت‌وگوی دینی و وحدت اسلامی گذاشته است و در طول دو سال فعالیت موسسه فرهنگی گفت‌وگوی دینی با همكاری نهادهای فرهنگی و افراد خیّر، نزدیك به ۸۰ نشست را با حضور اندیشمندان خارجی و داخلی برگزار كرده است.
 
حسین امیرعبداللهیان
 
حسین امیرعبداللهیان متولد ۱۳۴۳ در دامغان دارای مدرك كارشناسی روابط دیپلماتیك از دانشكده وزارت امور خارجه (۱۳۷۰)، كارشناسی ارشد روابط بین‌الملل (۱۳۷۵) و دكترای روابط بین‌الملل از دانشگاه تهران است. وی كه پیش از این معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه ایران بود، در حال حاضر مدیركل فعلی امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی و دستیار ویژه رئیس مجلس است. از دیگر فعالیت های وی می توان به تدریس در دانشكده روابط بین‌الملل وزارت خارجه، داوری رساله‌های PHD دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و عضویت در هیئت مؤسس مركز مطالعات غرب آسیا (اندیشكده روابط بین‌الملل) نام برد.
 
تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و فتنه ۸۸
 
محمدصادق كوشكی
 
دكتر محمدصادق كوشكی، محقق و پژوهشگر مسائل سیاسی، كه در سال ۱۳۶۹ وارد دانشگاه امام صادق(علیه السلام) شد و در رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی موفق به اخذ مدرك كارشناسی ارشد شده است. وی دارای دكترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. كوشكی اكنون عضو هیئت علمی و رئیس گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تهران بوده و سابقه ریاست دفتر هنر و ادبیات مركز اسناد انقلاب اسلامی را در كارنامه خویش داراست. از وی چندین كتاب و ده‌ها مقاله در خصوص اندیشه سیاسی اسلام، اندیشه ­های امام خمینی(ره)، غرب شناسی، جنبش نرم افزاری و نهضت تولید علم و مسائل جهان اسلام موجود است كه در نشریات مختلفی به طبع رسیده است
 
محمدحسن روزی‌طلب
 
محمدحسن روزی‌طلب، متولد ۱۳۶۲، عضو هیئت موسس و سردبیری پایگاه اطلاع‌رسانی رجانیوز است. وی عضویت در كمیسیون رسانه مركز بررسی‌های استراتژیك ریاست جمهوری و دبیر تحریریه نشریه برداشت اول (۱۳۸۵-۱۳۸۸)، مشاور استاندار فارس (۱۳۸۶-۱۳۸۸)، دبیر سیاسی روزنامه ایران (۱۳۸۷-۱۳۸۸) و عضو شورای سردبیری روزنامه ایران و سردبیر ویژه نامه های رمز عبور ۱-۵ (۱۳۸۹-۱۳۹۰) را نیز تجربه كرده است. روزی‌طلب سردبیر چند ویژه‌نامه تاریخی از جمله «۳۰ سال پس از جراحی بزرگ (روزنامه جوان)»، «میوه ممنوعه (هفته‌نامه ۹ دی)» و… و نویسنده كتاب‌های «تكیه‌گاه بررسی نقش آقای اكبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات نهم و دهم ریاست جمهوری»، «تاریخ شفاهی جنبش دانشجویی مسلمان (با همكاری امیرحسین ثابتی)» و «تركیب التقاط و ترور بررسی عملكرد و اسناد گروه فرقان» نیز هست.
 
جواد رمضان‌نژاد
 
رمضان‌نژاد متولد ۱۳۵۶ تهران و داراری مدرك كارشناسی ارشد علوم ارتباطات است و پیش از این مدیر گروه مستند شبكه چهار سیما، مدیر مركز آموزشی و پژوهشی شهید آوینی صدا و سیما، و رئیس كانون برنامه‌‌سازان جوان بسیج صدا و سیما بوده است. رمضان‌نژاد همچنین عضویت شورای راهبردی مركز سیمافیلم، دبیری كارگروه مستندسازی سازمان بسیج مستضعفین و سردبیری بخش‌های خبری رادیو و تلویزیون را تجربه كرده است. وی هم‌اكنون مدیریت شبكه «افق» سیما را برعهده دارد.
 
یعقوب توكلی
 
محقق و مورخ و مدرس و كارشناس مسائل سیاسی است كه در سال ۱۳۴۶ در آمل متولد شد. وی دارای كارشناسی علوم سیاسی و كارشناسی ارشد روابط بین‌الملل است. همچنین دارای تحصیلات حوزوی تا سطح چهار است.
 
توكلی در زمینه‌های جریان‌شناسی تاریخ نگاری، جریان‌شناسی سیاسی، جنبش‌های اسلامی، تاریخ تحولات معاصر، تاریخ دفاع مقدس و شخصیت‌شناسی معاصر دارای تخصص است و دارای سوابق تدریس در دانشگاه‌های سوره، شهید بهشتی، شاهد و مركز مدیریت حوزه علمیه قم است.
 
از فعالیت‌های اجرایی وی می‌توان به سردبیری نشریه زمانه، مدیریت گروه تاریخ تمدن پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مدیریت گروه ارشاد و تبلیغ مركز پژوهش‌های مجلس و مدیریت گروه شهدا در پروژه دائره المعارف دفاع مقدس اشاره كرد.
 
مسعود رضایی
 
مسعود رضایی متولد سال ۱۳۴۱در تهران است .مدرك فوق لیسانس خود را از دانشگاه امام صادق دریافت كرده است. وی عضو و سردبیر هفته نامه كیهان هوایی بوده است در سال ۶۶تا۷۶ و سردبیر هفته نامه ارزش ها در سال ۷۶تا۷۸ و عضو هیئت موسس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ. از آثار او می‌توان كتاب های سیاست نامه دین ودنیا رمان تصادف را نام برد.
 
وی بر ۵۰ اثر تاریخی نقد نوشته است.
 
در حال حاضر به پژوهش سیاسی و تاریخی در دفتر مطالعات و تدوین تاریخ مشغول است.
 
جنگ نرم
 
آرش دریابندری
 
آرش دریابندری متولد ۱۳۴۱ تهران، نویسنده، مترجم و فارغ‌التحصیل رشته تاریخ اسلام از دانشگاه بركلی كالیفرنیا است. وی از سن چهار سالگی به مدت ۴۰ سال در كشورهای انگلستان و آمریكا زندگی كرده و از چند سال پیش به این سو تحقیقات و فعالیت علمی خود را در زمینه اسلام‌شناسی و شیعه‌شناسی متمركز ساخته است. وی تاكنون آثار متعددی از جمله كتاب «ولایت فقیه» حضرت آیت‌الله جوادی آملی را به زبان انگلیسی ترجمه نموده است. تأسیس وبگاهی در زمینه معارف اسلامی به زبان انگلیسی نیز از دیگر فعالیت های اوست.
 
فواد ایزدی
 
فؤاد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشكده مطالعات جهان (پیوسته) و دانشكده حقوق و علوم سیاسی (وابسته) دانشگاه تهران است. وی دكترای خود را در رشته ارتباطات جمعی از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا اخذ كرد. از دكتر ایزدی كتاب‌هایی نظیر «دیپلماسی عمومی آمریكا در قبال ایران» و «منبع شناسی تروریسم و صلح» منتشر شده است.
 
احمد سبحانی
 
احمد سبحانی، مدیركل آسیای غربی وزارت خارجه ایران در دولت قبل بوده است.
 
حجت الاسلام براتی
 
حجت الاسلام علی اكبر براتی، متولد سال ۱۳۵۰ بجنورد است كه تحصیلات خود را تا سطح ۳ حوزه علمیه قم به اتمام رساند و حدود ۵ سال به سمت مدیریت سیاسی معاونت جامع و نظام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و ریاست دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت كشور برگزیده شد.
 
او هم اكنون مسئول كارگروه بین الملل بنیاد خاتم الاوصیاء و دبیر مجمع فعالان جبهه جهانی انقلاب اسلامی است.
 
پیمان جبلی
 
پیمان جبلی در سال ۱۳۴۵ در شهر تهران دیده به جهان گشود. وی مدرك دكتری فرهنگ و ارتباطات را از دانشگاه امام صادق (ع) دریافت كرد.
 
جبلی از كاركنان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است و پیش از سفر به تونس در جایگاه سفیر ایران در آن كشور، تجربه های متفاوتی در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی داشته است.
 
دبیر و سردبیر بخش‌های مختلف صداوسیما و مؤسس بخش گفت‌وگوی ویژه خبری شبكه ۲ در سال ۷۹ ، مدیر دفتر شبكه العالم در بیروت، مدرس دانشگاه و مسئولیت‌های دیگر از جمله معاونت رسانه‌ای شورای‌عالی امنیت ملی مجموعه ای از تجربیات وی را تشكیل می‌دهد. هم اكنون نیز در جایگاه معاونت برون مرزی صداوسیما قرار دارد.
 
نقد درون گفتمانی
 
مهدی نصیری
 
مهدی نصیری متولد ۱۳۴۲ در دامغان، روزنامه‌نگار، نویسنده و پژوهشگر علوم دینی‌ است. وی سردبیر و مدیر مسئول هفته‌نامه صبح و روزنامه كیهان بوده و اكنون نشریه سمات را در دست انتشار دارد.
 
نصیری تحصیل دروس حوزوی را از سال ۱۳۵۴ در حوزه علمیه دامغان نزد پدر (كه خود تحصیل كرده حوزه علمیه نجف بود و به مقام اجتهاد رسیده بود)، و دیگر عالمان آن حوزه آغاز كرد. در سال ۱۳۵۸ برای ادامه تحصیل عازم حوزه علمیه قم شد و تا سال ۱۳۶۶ دروس سطح حوزه را ادامه داد و هم‌زمان در مدرسه علمیه رسالت به تدریس دروس ادبیات و منطق پرداخت. در سال ۱۳۶۵ همكاری با موسسه مطبوعاتی كیهان را در قم آغاز و یك سال بعد برای ادامه همكاری به تهران رفت و به عنوان دبیر سرویس مقالات روزنامه كیهان كار مطبوعاتی را ادامه داد و مقالات متعددی در زمینه مسائل سیاسی و فرهنگی روز نوشت.
 
مهدی نصیری همچنین انتشار ماهنامه سیاحت غرب برای مركز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما در قم را در كارنامه مطبوعاتی خود دارد كه تاكنون هشتاد و پنج شماره آن منتشر شده است. مدیریت مسئول انتشارات كتاب صبح كه عمدتاً به انتشار آثاری در زمینه غرب شناسی می‌پردازد نیز با مهدی نصیری است. نصیری علاوه بر نگارش ده‌ها مقاله و گفت‌وگوی مطبوعاتی، چهار كتاب با عنوان های «اسلام و تجدد»، «فلسفه از منظر قرآن و عترت»، «جایگاه اجتماعی زن از منظر اسلام» و «آوینی و مدرنیته» تالیف و منتشر كرده است.
 
علیرضا قزوه
 
علیرضا قزوه در اول بهمن ماه سال ۱۳۴۲، در گرمسار به دنیا آمد. در سال ۱۳۶۴، وارد دانشگاه حقوق قضایی قم شد و در سال ۱۳۶۹، به دریافت مدرك كارشناسی این رشته نائل آمد. تحصیلات خود را در رشته كارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۶موفق به دریافت مدرك كارشناسی ارشد شد. وی در سال ۱۳۹۱ از آكادمی علوم روسیه دانشنامه دكترای خود را در رشته فیلولوژی دریافت كرد. قزوه اولین شعر خود را در سال ۱۳۶۰ سرود و در سال ۱۳۶۳همكاری خود را با مجله امید انقلاب آغاز كرد. شعرهای وی تا كنون به صورت پراكنده در بیشتر روزنامه‌ها، مجلات كثیرالانتشار مجموعه شعرهای گرد آوری شده، انتشار یافته است. قزوه تاكنون با روزنامه‌های جمهوری اسلامی اطلاعات ماهنامه ادبستان صداوسیما جمهوری اسلامی ایران حوزه هنری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و… همكاری داشته است. وی از سال ۱۳۶۸تا سال۱۳۷۷مسئولیت صفحه «بشنو از نی» روزنامه اطلاعات را عهده دار بوده است. از سال ۱۳۷۸وابسته فرهنگی ایران در كشور تاجیكستان بود. وی از جمله شاعرانی است كه تا كنون در بیشتر همایش‌های سراسری شعر دفاع مقدس، و شب شعرهای دفاع و مقاومت حضوری فعال داشته است. در طول دفاع مقدس مدت یك سال را در جبهه‌ها گذرانده است. «قزوه» در سال های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۲ مسئولیت كانون‌ها ادبی در فرهنگ سراهای تهران را عهده دار بود.
 
عباس سلیمی نمین
 
عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، مدیر مسئول سابق كیهان هوایی به مدت ۱۳ سال بوده است. وی پژوهشگر برجسته تاریخ انقلاب اسلامی و مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران است. سلیمی نمین نویسنده بیش از ۳۰۰ بولتن در نقد و بررسی كتاب‌های منتشرشده درباره تاریخ ایران است. او بیش از ۱۳ سال مدیرمسئول نشریات كیهان هوایی و روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز بود. از سلیمی نمین بیش از ۱۰ جلد كتاب در موضوع تاریخ انقلاب اسلامی منتشر شده است.
 
ابراهیم فیاض
 
ابراهیم فیاض، متولد ۱۳۴۲، استادیار گروه انسان‌شناسی دانشكده جامعه‌شناسی دانشگاه تهران است. وی دكترای خود را در رشته فرهنگ و ارتباطات از دانشگاه امام صادق (ع) اخذ كرده و در كارنامه خود، آثاری نظیر «ایران آینده به سوی الگویی مردم‌شناختی برای ابرقدرتی ایران»، «تعامل دین، فرهنگ و ارتباطات: نگاهی مردم‌شناختی»، «تولید علم و علوم انسانی»، «جامعه‌شناسی معرفتی ادبیات و ارتباطات» و «مردم‌شناسی دینی توسعه در ایران» را به ثبت رسانده است.
 
حجت‌الاسلام علی جعفری
 
حجت‌الاسلام علی جعفری در مقطع كارشناسی فقه و حقوق مدرسه عالی شهید مطهری و كارشناسی ارشد تحقیق در ارتباطات اجتماعی و دكترای فرهنگ و ارتباطات را در دانشگاه امام صادق تحصیل كرده است. وی سابقه عضویت در كمیسیونهای فرهنگ و رسانه مركز بررسیهای استراتژیك ریاست جمهوری، مدیر گروه مطالعات هنر رسانه و گردشگری مركز پژوهش‌های مجلس، معاون آموزشی دانشكده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع)، مدیر كل پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) و عضو هیات علمی دانشكده فرهنگ و ارتباطات را در كارنامه خود دارد. پژوهش برتر دوره دكتری در سال ۸۵ با عنوان “نسبت جهانی شدن و اطلاعاتی شدن با ارتباطات میان‌فرهنگی”، برنده جایزه ملی جشنواره پژوهشهای اجتماعی ابوریحان، تدریس دروس ارتباطات جمعی و مبانی خبر در دانشكده صدا و سیمای قم از دیگر سوابق وی است. وی اكنون برای ادامه دروس حوزوی در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل است.
 
ملت قهرمان
 
اقبال واحدی
 
متولد ۱۳۳۵ سنقر كرمانشاه و فارغ‌التحصیل رشته كارگردانی با گرایش جامع فیلم‌سازی از مركز آموزش فیلم‌سازی وزارت ارشاد است. وی از سال ۱۳۷۰ اجرا(مجری‌گری) را از برنامه‌های پزشكی و كودك تلویزیون شروع كرده است و اوج فعالیتش به تولید و اجرای «سفرنامه صبا» در برنامه صبح بخیر ایران و برنامه «مستقیم آبادی» بازمی‌گردد كه در زمان خودش مخاطبان زیادی را داشت.
 
مجتبی نامخواه
 
متولد ۱۳۶۴ و دانشجوی دكترای دانش اجتماعی دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام است. وی كه در حال حاضر به تحصیل در مقطع خارج فقه و اصول در حوزه علمیه قم مشغول است، ضمن پژوهش و تدریس در زمینه اندیشه‌های امام خمینی(ره)، مقالات و یادداشت‌های متعددی در زمینه موضوعات و مسائل انقلاب اسلامی به نگارش درآورده است.
 
سینا واحد
 
سینا واحد متولد سال ۳۲در تهران است محقق تاریخ شاعر و نویسنده. دارای دكترای افتخاری از دانشگاه آرژانتین. از فعالیت های وی می توان به مشاور فرهنگی رئیس جمهور، كاردار فرهنگی ایران در آرژانتین، عضو شورا فارابی، عضو شورای عالی سینما، عضو گروه اجتماعی صدا و سیما، عضو شورای گروه تلویزیونی بنیاد، شهید عضو شورای موسیقی صدا و سیما، عضو شورای فیلم و سریال شبكه یك عضو هیئت داوران اولین جشنواره موسیقی فجر، عضو شورای عالی صدا و سیما، عضو هیئت داوران جشنواره تئاتر دفاع مقدس؛ او هم اكنون برای روزنامه قدس مطلب می نویسد.
 
حجت‌الاسلام رهدار
 
وی از سال ۱۳۸۰ مشغول درس خارج فقه و اصول در حوزه علمیه قم بوده و پس از آنكه در سال ۱۳۸۵ از مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (قم) در مقطع ارشد از رشته علوم سیاسی فارغ‌التحصیل شده، در مقطع دكترای همین رشته در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (تهران) مشغول به تحصیل شده و در سال ۱۳۹۲ رساله خود را با عنوان «گام‌های نظری تشیع برای گذار از حاشیه به هسته قدرت سیاسی» دفاع كرده است. از وی تاكنون حدود ۱۱ جلد كتاب به صورت تیمی، سه جلد كتاب به صورت تألیف شخصی و پنج جلد كتاب به صورت «زیرنظر» و نیز بیش از ۸۰ مقاله در مجلات علمی ـ تخصصی، علمی ـ ترویجی و علمی ـ پژوهشی كشور منتشر شده است. وی  كه هم‌اینك رئیس «مؤسسه مطالعات و تحقیقات اسلامی فتوح اندیشه» در قم است، علاوه بر تمركز بر دو پروژه «فقه سیاسی» و «تمدن اسلامی»، در رشته‌های فلسفه، تاریخ، علوم سیاسی و جامعه‌شناسی در دانشگاه‌های مختلف كشور در مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد به تدریس اشتغال دارند.
 
مجید بذرافكن
 
دكتر مجید بذرافكن در رشته علوم سیاسی و گرایش انقلاب اسلامی دارای مدرك دكتری بوده و از جمله اساتید و مدرسین در حوزه انقلاب اسلامی شناخته می‌شود. كارشناسی مركز اسناد انقلاب اسلامی از دیگر فعالیت‌های این استاد است. اندیشه امام خمینی و تحلیل سیاست‌های منطقه در قبال انقلاب از تخصص‌های اوست.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: