كد مطلب: 29330
15 دی 1395 ساعت 17:04

در بازدید محمدحسین صفارهرندی از نمایشگاه عكس 9 دی مطرح شد:

راهپیمایی 9 دی قیام دیگری از سوی مردم بود/ توضیحات باقری درباره برخی جوسازی‌های رسانه‌ای

محمدحسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، از نمایشگاه عكس 9 دی در حوزه هنری بازدید كرد و دیداری صمیمانه با محمد حمزه‌زاده مدیرعامل موسسه توسعه سینمایی سوره و سید احسان باقری مدیر خانه عكاسان ایران داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از نمایشگاه عكس 9 دی در حوزه هنری، با بیان اینكه برخی عكس‌ها از وقایع، ذوقی و هنری است، اظهار كرد: برخی عكس‌ها نیز مانند سند و برگی از تاریخ است و در آینده از این دست تصاویر بیشتر می توان استفاده كرد.

وی همچنین گفت: زمانی كه جنس تظاهرات و راهپیمایی 9 دی را با دیگر راهپیمایی‌ها مقایسه می‌كردم، دریافتم كه این واقعه، شباهت بسیاری به راهپیمایی‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دارد. می‌توان گفت راهپیمایی 9 دی، قیام دیگری از سوی مردم انقلابی كشورمان بود.

صفارهرندی خاطرنشان كرد: در راهپیمایی‌هایی كه در سالگرد 22 بهمن صورت می‌گیرد، بیشتر مردم به شكل ذوقی حضور پیدا می كنند، اما در راهپیمایی 9 دی مردم احساس خطر كردند و با تمام قوا آمدند تا در مقابل دشمن بایستند.

سید احسان باقری مدیر خانه عكاسان ایران حوزه هنری نیز در سخنانی با بیان اینكه تلاش شده تا در نمایشگاه 9 دی، عكس‌هایی با نشانه‌های وقایع 88 انتخاب شوند، عنوان كرد: تلاش كردیم تا در عكس‌ها، شعارها و حضور گسترده مردم توجه ویژه ای داشته باشیم. در كنار هم قرار گرفتن این عكس‌ها می‌تواند یك حادثه تاریخی را تشریح و تبیین كند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح كرد: جای عكس‌های هوایی در بسیاری از وقایع تاریخی كشورمان خالی است و از این دست تصاویر كم داریم. در نمایشگاه عكس 9 دی، از عكس های هوایی نیز استفاده كردیم. همچنین عكس پانارومایی از میدان انقلاب و حضور جمعیت در این نمایشكاه در معرض دید قرار گرفته كه معتقدم یكی از بهترین تصاویر ثبت شده از آن روز است.

باقری با اشاره به تصویر صحنه پردازی شده «رنگ و حقیقت» كه به تازگی از سوی حوزه هنری رونمایی شد، عنوان كرد: برخی انتقاد كرده‌اند كه هزینه تولید این عكس بالا بوده است. در حالی كه برای ثبت تصاویر صحنه پردازی شده نیاز است تا از تیم تولید حرفه‌ایی سینمایی استفاده شود و همچون یك فیلم، به عوامل و تجهیزات نور، صحنه، طراح لباس و ... نیاز است. وقتی دستمزدهای این عوامل و تجهیزات را برآورد كنید، می‌بینید كه برای ثبت چنین تصویری كه تاثیرگذاری بالایی هم در جامعه خواهد داشت، هزینه زیادی صورت نگرفته است.

حسین صفارهرندی همچنین نشستی صمیمانه با محمد حمزه زاده مدیرعامل موسسه توسعه سینمایی سوره و احسان باقری مدیر خانه عكاسان ایران داشت.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: