كد مطلب: 29337
18 دی 1395 ساعت 13:07

جعفری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

دستاورد‌های انقلاب نیز بخشی از ادبیات انقلاب است/ همچنان در انتظار چاپ رمان «دقیقاً نیمه شب» هستم

حسینعلی جعفری گفت: احساس می‌كنم دستاورد‌های انقلاب اسلامی نیز می‌تواند بخشی از ادبیات انقلاب باشد و به همین دلیل نیز رمانی درباره وقایع سال 88 نوشتم. چرا كه آن وقایع و تثبیت نظام جمهوری اسلامی در آن حوادث را نیز ادامه‌ای بر انقلاب اسلامی می‌دانم.

حسینعلی جعفری، نویسنده، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با بیان اینكه برخی نویسندگان انقلاب، نگاه تاریخی به این واقعه دارند، اظهار كرد: برخی نویسندگان معتقدند باید ریشه‌های انقلاب را نگاه كرد و این واقعه را به لحاظ تاریخی در آثار داستانی خود بررسی می‌كنند.
وی ادامه داد: احساس می‌كنم دستاورد‌های انقلاب اسلامی نیز می‌تواند بخشی از ادبیات انقلاب باشد و به همین دلیل نیز رمانی درباره وقایع سال 88 نوشتم. چرا كه آن وقایع و تثبیت نظام جمهوری اسلامی در آن حوادث را نیز ادامه‌ای بر انقلاب اسلامی می‌دانم.

جعفری با تاكید بر اینكه رمان «دقیقاً نیمه شب» را سال 90 در اختیار انتشارات سوره مهر قرار داده و همچنان در انتظار چاپ آن است، عنوان كرد: در این رمان كه امیدوارم به زودی به بازار كتاب عرضه شود، تلاش كردم تا مستندات وقایع سال 88 را در قالبی داستانی روایت كنم. تصور می‌كنم كه این اثر، رمان خوش‌خوانی است و مخاطبان داستان نیز از آن استقبال كنند؛ چرا كه قالب رمان را حفظ كرده است.

این نویسنده خاطرنشان كرد: هنگام نگارش رمان «دقیقاً نیمه شب» نگران اینكه از سوی برخی محافل مورد حجمه قرار بگیرم نبودم؛ چرا كه درباره این واقعه تحقیقات بسیاری داشته‌ام و این كتاب به نوعی مانیفست سیاسی من از وقایع سال 88 است. می‌دانم كه حجمه به آن زیاد خواهد بود، اما مشكلی با این مسئله ندارم. نسخه اولیه این كتاب را به برخی نویسندگان دادم تا نظرشان را درباره آن بگویند. یكی از نویسندگان با من تماس گرفت و گفت كه كتاب را نمی‌خواند، چرا كه در صفحه نخست آن با توضیحاتی مواجه شده كه خوشایندش نبوده و از سوی دیگر برخی نویسندگان هم بسیار از آن استقبال كردند.

وی همچنین گفت: در رمان «دقیقاً نیمه شب» شخصیتی خلق كرده‌ام كه مسائل را بی طرفانه نقد می‌كند و البته از برخی شخصیت‌های موثر آن دوران اسم آورده ام و برخی فضاها و شخصیت‌ها را هم سعی كردم شبیه سازی كنم. در مجموع سعی كرده‌ام نگاه منصفانه‌ای به آن وقایع داشته باشم.

جعفری با تاكید بر اینكه مدت‌هاست به دلیل برخی مسائلی كه در زندگی دارم نتوانسته‌ام اثری بنویسم، افزود: نگارش رمانی را به تازگی شروع كرده‌ام. رشته تحصیلی من علوم سیاسی است و علاقه خاصی به تاریخ انقلاب اسلامی دارم و در كتاب تازه‌ام هم به وقایع منجر به پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازم.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: