كد مطلب: 29364
20 دی 1395 ساعت 00:19

پیام تسلیت روابط عمومی حوزه هنری به مناسبت درگذشت حجت‌السلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی

روابط عمومی حوزه هنری درگذشت حجت‌السلام والمسلمین اكبر هاشمی رفسنجانی، رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی و همكار نزدیك سال‌های متمادی در عهد جمهوری اسلامی رهبر معظم انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت السلام و المسلمین حاج شیخ اكبر هاشمی رفسنجانی عصر امروز یك‌شنبه 19 دی ماه، به علت عارضه قلبی، در یكی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

گفتنی است رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی، درگذشت این شخصیت برجسته سیاسی و انقلابی را تسلیت گفتند.
بخشی از متن پیام رهبری به شرح زیر است:
«با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی و همكار نزدیك سال‌های متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ اكبر هاشمی رفسنجانی را دریافت كردم. فقدان همرزم و همگامی كه سابقه‌ی همكاری و آغاز همدلی و همكاری با وی به پنجاه و نه سال تمام می رسد، سخت و جانكاه است.
 اكنون این مبارز كهنسال در محضر محاسبه‌ی الهی با پرونده‌ئی مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد، و این سرنوشت همه‌ی ما مسئولان جمهوری اسلامی است. غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا می كنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض می كنم.»

حجت السلام و المسلمین حاج شیخ اكبر هاشمی رفسنجانی (زادهٔ ۳ شهریور ۱۳۱۳ در رفسنجان) سیاستمدار ایرانی، مفسر قرآن، رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، نمایندهٔ مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بود.
وی نخستین رئیس مجلس شورای اسلامی و چهارمین رئیس جمهور ایران در دو دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ بوده و به عنوان یكی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته می‌شد. او در همه ادوار مجلس خبرگان رهبری نماینده بوده و از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰، دومین رئیس این مجلس بود.

حوزه هنری درگذشت این مبارز انقلابی، یار و یاور امام (ره) و همراه و دوستدار رهبر معظم انقلاب را به حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و ملت غیور و انقلابی ایران اسلامی تسلیت می گوید.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: