كد مطلب: 29377
22 دی 1395 ساعت 11:03

نشست ادبی با حضور سعید بیابانكی در ایلام

پنجمین نشست تخصصی بررسی سبك و مكتب ادبی انقلاب با حضور سعید بیابانكی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این نشست با مشاركت حوزه هنری و انجمن معلمان زبان و ادبیات فارسی استان و با موضوع نگرش خاص به جهان بیرون و درون در شعر انقلاب برگزار می‌شود.

بیابانكی شاعری را از سال ۱۳۶۲ در سن ۱۵ سالگی به تشویق اصغر حاج حیدری شاعر سدهی كه مستخدم مدرسه بود آغاز كرد و به تدریج با ورود به انجمن ادبی سروش و انجمن ادبی صائب اصفهان در محضر استادانی چون صاعد اصفهانی، خسرو احتشامی، محمد مستقیمی و خلیل بلدی تلمذ كرد.

اولین كتاب شعر او با نام «ردپایی بر برف» در سال ۶۹ توسط حوزه هنری منتشر شد كه در مقدمه كتاب ادبیات ایران را به تولد شاعری صاحب ذوق با طبعی لطیف بشارت داده بود؛ ولی شهرت بیابانكی به عنوان یك شاعر صاحب سبك با زبانی محكم در سال ۱۳۷۶ با انتشار كتاب «نیمی از خورشید» اتفاق افتاد. این كتاب بیابانكی را به عنوان شاعری با زبان خاص و متفاوت به شعر ایران معرفی كرد. 

بیابانكی تحصیلات خود را در سال ۱۳۷۲ و در رشته كامپیوتر در دانشگاه اصفهان به پایان رساند و در سال ۱۳۸۸ نیز از دانشگاه اصفهان نشان درجه یك طلایی دریافت كرد.

بیابانكی تا به حال مدیر روابط عمومی اداره ارشاد اصفهان، دبیر جشنواره شعر و داستان جوان سوره، عضو شورای عالی شعر صدا و سیما و عضو شورای سیاست گذاری جشنواره شعر فجر بوده است.

وی هم‌اكنون عضو شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. سعید بیابانكی بارها به دعوت دانشگاه‌ها و مراكز فرهنگی به كشورهای هندوستان، تاجیكستان، تركیه، سوریه، امارات و ... دعوت شده است. سعید بیابانكی علاوه بر شاعری در امر مجری گری هم تواناست و بیشتر كنگره‌های بزرگ ادبی كشور را اجرا كرده و به عنوان گوینده و مجری صدا و سیما هم خوش درخشیده است.
 


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: