كد مطلب: 29391
22 دی 1395 ساعت 12:23

مرحله‌ دوم كارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری از اواخر بهمن‌ماه

توحید معصومی از پایان مرحله‌ اول كارگاه‌های سراسری نمایشنامه‌نویسی مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، توحید معصومی مسئول امور استان‌های مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری، گفت: به تازگی كارگاه نمایشنامه‌نویسی منطقه 4 به میزبانی حوزه هنری استان كرمانشاه با حضور هنرجویان و نویسندگان شش استان و نیز با حضور و تدریس استاد سیدحسین فدایی حسین اتمام یافته است و بدین ترتیب برگزاری مرحله‌ی اول كارگاه سراسری نمایشنامه‌نویسی در پنج منطقه و به میزبانی مراكز استانی یزد، اصفهان، قزوین، كرمانشاه و البرز به پایان رسید.
 
وی افزود: در این كارگاه‌ها نزدیك به 100 نفر از نویسندگان و نمایشنامه‌نویسان مستعد و توانمند استان‌ها از سراسر كشور حضور یافتند و طرح و ایده‌های خود را با استاد و مدرس مدعو مطرح كردند. بر اساس روش آموزش این دوره از كارگاه‌ها نویسندگانی كه  به تشخیص اساتید مربوطه، توانمندی بیشتری داشته باشند برای مرحله دوم دعوت خواهند شد. مرحله دوم این كارگاه‌ها از اواخر بهمن ماه در مناطق پنج گانه برگزار می‌شود و نصراله قادری، نادر برهانی‌مرند، سعید اسدی، ایوب آقاخانی و سیدحسین فدایی‌حسین به عنوان استاد و مدرس، هدایت كارگاه‌های هر منطقه را بر عهده خواهند داشت.
 
معصومی اضافه كرد: مرحله سوم و پایانی كارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی، در نیمه اول سال 96 برگزار خواهد شد ضمن اینكه تا آن زمان نیز هنرجویان با اساتید خود به صورت مكاتبه‌ای در فضای مجازی در ارتباط بوده و به تكمیل طرح‌های خود مشغول خواهند بود. هدف از برگزاری این كارگاه‌ها، تولید متون نمایشی بومی در راستای اهداف و چشم‌اندازهای حوزه‌هنری است كه به امید خدا با پایان دوره‌ این كارگاه‌ها این متون در اختیار كارگردان‌های مراكز استانی قرار خواهد گرفت.
 
وی خاطرنشان كرد: از جمله برنامه‌های مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری در سال جاری، توجه به نمایشنامه‌نویسی بومی و آموزش طیفی از نویسندگان مستعد جوان در استان‌ها بوده كه امیدواریم با نشر نمایشنامه‌های خروجی از این كارگاه‌های آموزشی، نتیجه‌ این برنامه به طور محسوس و ماندگار، تحقق یابد. در سال 1396 نیز توجه به تئاتر استان‌ها ادامه خواهد یافت كه تولید صحنه‌ای نمایشنامه‌‌های منتشر شده نیز از جمله‌ آن خواهد بود.
 
توحید معصومی در پایان به انتشار فراخوان بیست و پنجمین جشنواره‌ی تئاتر سوره اشاره كرد و گفت: فراخوان بیست و پنجمین جشنواره‌ی تئاتر سوره تهیه و تنظیم شده و ان‌شاءالله روز شنبه، 25 دی‌ماه، از طریق سایت «صحنه» منتشر خواهد شد. این جشنواره با تغییراتی نسبت به دوره‌های گذشته در تیرماه سال 1396 برگزار می‌شود.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: